Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Informacja dla wydziałów komunikacji w starostwach powiatowych/urzędach miast na prawach powiatu

Wykaz lekarzy wpisanych w ewidencji uprawnionych lekarzy, wykonujących badania lekarskie, przeprowadzane w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, prowadzonej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego na podstawie art. 77 ust. 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1212 z późn. zm.) dostępny jest w załączniku umieszczonym poniżej.

Informacja dla wydziałów komunikacji w starostwach powiatowych/urzędach miast na prawach powiatu

Wykaz psychologów wpisanych w ewidencji uprawnionych psychologów, wykonujących badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu (badania psychologiczne przeprowadzane w celu ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem), prowadzonej przez Marszałka Województwa Podkarpackiego na podstawie art. 87 ust. 3 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1212 z późn. zm.) dostępny jest w załączniku umieszczonym poniżej.

Informujemy, że weszła w życie zmiana rozporządzenia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców.

W związku z licznymi pytaniami, dotyczącymi wykonywania badań oraz wydawania orzeczeń lekarskich i psychologicznych w świetle nowych przepisów, przedstawiamy interpretację Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie.

Pracownie Psychologiczne wykonujące badania psychologiczne w zakresie psychologii transportu wpisane do rejestru prowadzonego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego