Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Piotr Pilch
Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego

Urodził się 1965 roku w Przemyślu. Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Geografia oraz studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą i Edukacji dla Bezpieczeństwa.

W latach 1990-1999 był nauczycielem  w Szkole Podstawowej  nr 14 w Przemyślu, a w latach 1997-2007 uczył w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Przemyślu, w Technikum nr 8 im. Abp Ignacego Tokarczuka. W latach 2007-2016 był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie ds. Oddziału w Przemyślu. Następnie od maja 2016 był p.o. dyrektora, a od września 2016 dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Od lutego 2017 do stycznia 2018 roku sprawował urząd Wicewojewody Podkarpackiego. W styczniu 2018 roku został Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego V kadencji.  

W latach 80-tych działał w opozycji niepodległościowej, m.in. był Drużynowym Harcerskiej Czarnej Trzynastki Przemyskiej, Wiceprzewodniczącym Rady Uczelnianej Niezależnego Zrzeszenia Studentów WSP w Krakowie i Komitetu Obywatelskiego w Krakowie. Działacz NSZZ „Solidarność” szczebla miejskiego - Wiceprzewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „S” w Przemyślu, regionalnego – Przewodniczący Sekcji Regionalnej,  a także krajowego – przez 8 lat członek Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „S” w Gdańsku. W tym czasie był również Członkiem Zarządu Regionu NSZZ Solidarność „Ziemia Przemyska”.

Aktualny Członek Rady Duszpasterskiej i Społecznej Archidiecezji Przemyskiej.

Przewodniczący  Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa działającego przy IPN w Rzeszowie - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

Wieloletni i aktualny wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem „Pro Ecclesia Premisliensi”.

Prywatnie - żonaty, ojciec 3 córek i syna. Pasjonuje go gra w szachy i  wędkarstwo. Lubi też grać w badmintona.

 


Ewa Draus
Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
E Draus
  

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Już po raz trzeci uzyskała mandat Radnej Województwa Podkarpackiego.

Posiada wyższe wykształcenie z zakresu socjologii i ekonomii. Jest absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Nauk Społecznych i Ekonomicznych przy Instytucie Katolickim w Paryżu. We Francji ukończyła także Wyższą Szkołę Handlową w zakresie zarządzania przedsiębiorstwami międzynarodowymi.

Jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Politologii. Doświadczenie w administracji publicznej zdobywała pełniąc m.in. funkcję Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w latach 2000-2003 i Wojewody Podkarpackiego w latach 2005-2007. Od lat działa  społecznie w organizacjach pozarządowych, współtworzyła stowarzyszenia działające na rzecz rozwoju powiatu kolbuszowskiego.

Ewa Draus od 2010 roku jest Radną Województwa Podkarpackiego. Była Przewodniczącą Komisji Rozwoju Regionalnego. W latach 2013-2014 pełniła także funkcję Wiceprzewodniczącej Sejmiku WP. Od 2000 roku aktywnie uczestniczyła w opracowaniu wszystkich strategii województwa podkarpackiego. Angażowała się również w przygotowanie programów wojewódzkich wykorzystując swoją wiedzę z zakresu polityki europejskiej i krajowej.

Pani wicemarszałek pasjonuje się i promuje kulturę ludową. Uwielbia lokalne smaki muzyczne, kulinarne i kulturalne.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego