Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuGranicząca z naszym województwem Ukraina została w sposób brutalny, bezpardonowy zaatakowana przez wojska rosyjskie. Atak na Ukrainę, który obserwujemy, nie mieści się w realiach współczesnego świata. Jednoznacznie ponownie jeszcze raz wyrażamy nasze potępienie i sprzeciw wobec agresji, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia w XXI wieku. Jednocześnie chcemy przekazać informacje o formach możliwej pomocy z naszej strony, którą zamierzamy wesprzeć zarówno mieszkańców Ukrainy jak i uchodźców, którzy przybywają na Podkarpacie, a także Polaków przebywających na Ukrainie lub wracających do kraju

 

 

W poniedziałek zbiera się Sejmik Województwa Podkarpackiego. Analizujemy procedury umożliwiające nam przekazanie środków finansowych, które mogą być przeznaczone na zakup materiałów ratunkowych lub przedmiotów niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Zarząd zdecyduje również o przekazaniu wstępnie 50 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, na rzecz samorządów, które organizują czasowy pobyt dla uchodźców.

Poprzez Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej, którego jesteśmy członkiem, będziemy apelować do samorządów wojewódzkich, aby deklarowały możliwe formy wsparcia. Z podobnym apelem wystąpimy poprzez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, które skieruje apel o wsparcie do samorządów województwa podkarpackiego. Zwracamy się również do przedsiębiorców o rozważenie możliwości wsparcia w dowolnej formie dla społeczności ukraińskiej. Propozycje i pytania dotyczące pomocy prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie podejmowane przez samorząd województwa kroki są konsultowane i uzgadniane z Wojewódzkim Zespołem Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie.      

Władysław Ortyl 
Marszałek Województwa Podkarpackiego  

 
 
 
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego