Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuPrzed jakimi wyzwaniami i szansami stoi Makroregion Karpacki w obliczu Europejskiego Zielonego Ładu? Na to pytanie wspólnie poszukiwali odpowiedzi uczestnicy konferencji, która odbyła się w ramach 3. Tygodnia Strategii Makroregionalnych Unii Europejskiej. Wśród tematów była też sytuacja w Ukrainie.

 

Miniatura artykułuWspieramy World Central Kitchen, bo razem możemy więcej. Oni mają ogromne doświadczenie w organizowaniu kuchni polowych w różnych miejscach świata dotkniętych kryzysem humanitarnym, my pomagamy im pomagać mówi wicemarszałek Piotr Pilch podkreślając, że samorząd województwa jest wdzięczny za ten gest solidarności ze strony amerykańskiej organizacji. Kuchnia WCK od ponad tygodnia działa już na Podkarpaciu.

 

Miniatura artykułuW Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z amerykańskimi kongresmenami. Tematem posiedzenia był kryzys migracyjny i sytuacja w ogarniętej wojną Ukrainie. W spotkaniu wziął udział członek zarządu Stanisław Kruczek.

 

Miniatura artykułuMarszałek Władysław Ortyl spotkał się w sobotę z przebywającym w Polsce Ministrem Republiki Indii oraz ambasadorem tego kraju. Tematem rozmów była pomoc dla uchodźców oraz ewakuacja studentów z Indii, którzy uciekli do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy.

 

Miniaturka artykułuPrezydent odwiedził najpierw Rzeszów, gdzie spotkał się z żołnierzami i dowództwem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, a później udał się na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Korczowej-Krakowcu. Obecny był tam również marszałek Władysław Ortyl.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego