Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

130208 koniec prac strategia8 lutego w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się trzecie spotkanie Zespołu Roboczego ds. aktualizacji strategii województwa podkarpackiego na lata 2007-2020, w czasie którego został przyjęty projekt tego ważnego dokumentu. Posiedzeniu Zespołu Roboczego przewodniczyła Wicemarszałek Anna Kowalska.

O kluczowych kwestiach zawartych w projekcie „Strategii rozwoju województwa podkarpackiego na lata 2007-2020. Aktualizacja 2013-2020" dyskutowali, przed zaprezentowaniem go Zarządowi Województwa Podkarpackiego, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, dyrektorzy poszczególnych departamentów UMWP, przedstawiciele jednostek organizacyjnych samorządu województwa  oraz prof. Andrzej Miszczuk, który jako ekspert zewnętrzny nadzorujący prace nad strategią odpowiadał na pytania i tłumaczył wszelkie niejasności.

W czasie spotkania dyrektor Departamentu Strategii i Planowania Przestrzennego Jerzy Rodzeń zapoznał wszystkich zebranych z prezentacją, która podsumowała wszelkie działania wykonane w trakcie tworzenia aktualizacji strategii oraz przedstawił plan przyszłych zadań. Wskazał na nowy element w budowaniu strategii województwa, którym w nowej perspektywie jest położenie nacisku na terytorializację działań, czyli zawężenie obszaru interwencji publicznej w zakresie danego kierunku (Obszary Strategicznej Interwencji).

Prezentacji projektu „Strategii rozwoju województwa podkarpackiego na lata 2007-2020. Aktualizacja 2013-2020" towarzyszyła ożywiona dyskusja, w czasie której zadecydowano o naniesieniu niewielkich korekt. Ostatecznie projekt dokumentu został przyjęty przez Zespół Roboczy oraz skierowany do Komisji Sejmikowych, na których forum będzie się odbywał kolejny etap jego konsultacji.

Za udzielenie obszernej informacji dot. spotkania dziękuję Joannie Barańskiej – inspektorowi w Departamencie Strategii i Planowania Przestrzennego.

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego