Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Na podstawie uchwały Nr 354/7091/22 Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 25 stycznia 2022r. poddaje się konsultacjom społecznym projekt uchwały w sprawie zmiany uchwał w sprawach parków krajobrazowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Na podstawie uchwały Nr 354/7090/22 Zarządu Województwa Podkarpackiego z dnia 25 stycznia 2022r. poddaje się konsultacjom społecznym projekt uchwały w sprawie zmiany uchwał w sprawach obszarów chronionego krajobrazu.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Miniatura artykułuJuż po raz siódmy wręczono nagrody laureatom konkursu „Najbardziej aktywne Koło Pszczelarskie”. Do konkursu wpłynęło 15 ankiet z terenu województwa podkarpackiego. Zwycięzcy odebrali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu pszczelarskiego.

 

W dniu 17 grudnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się spotkanie finałowe konkursu plastycznego, którego tematem przewodnim były odnawialne źródła energii. Tym razem uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie wykonać bańkę bożonarodzeniową, która będzie promować energetykę odnawialną. Do konkursu zakwalifikowano 14 baniek, które poddano ocenie pod kątem zgodności z regulaminem, tj.: sprawdzono na ile promują i omawiają temat OZE, jakie mają wartości artystyczne i estetyczne, „bożonarodzeniową bańkowość” pracy, oryginalność i kreatywne podejście do tematu.

W dniu 26 listopada 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się podsumowanie, zorganizowanego z okazji Dnia Krajobrazu, Konkursu pn. „Otwarte Krajobrazy Podkarpacia”. Przedstawiono laureatów konkursu oraz wręczono nagrody.

Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „EKOSKOP” w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie BAŃKI OZE.

 

Głosujemy do 24.11.2021r.

Aby promować właściwe postawy i mobilizować kolejne pokolenia do dbania o dziką przyrodę, w 2021 roku Województwo Podkarpackie ogłosiło ciekawy, i jak się okazało, bardzo wymagający konkurs. Choć pula nagród była wysoka i adresatami byli uczniowie szkół ponadpodstawowych, to niewielu uczniów stanęło w szranki rywalizacji. Bo już sam wymóg zrobienia kamishibai to wyzwanie. W magicznym „papierowym” teatrzyku (wywodzącym się z XIII-wiecznej Japonii) narrator swoim głosem buduje opowieść pokazywaną w kolejno odsłanianych obrazkach.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego