Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

tvp rzeszowW Teatrze imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia VizuArt. Spektakl - Osąd w reżyserii Jerzego Kaliny i Leszka Mądzika otworzy tu w sobotę Festiwal Scenografów i Kostiumografów. To pierwsza impreza w Polsce, która uhonoruje ludzi związanych z wizualną stroną teatru.

VizuArt to odmienione Spotkania Teatralne, do których od ponad pięćdziesięciu lat przyzwyczaiła się rzeszowska publiczność. Podczas festiwalu widzowie obejrzą dziesięć spektakli w tym dwa zrealizowane w Teatrze Siemaszkowej - Sprzedawcy gumek i Deballage Józefa Szajny. VizuArt będzie próbą odpowiedzi na pytania o rolę scenografów i kostiumografów we współczesnym teatrze. A ta zmienia się szybciej niż konwencje gry aktorskiej, czy nawet reżyseria. Aktorzy cenią kostiumografów, którzy nie realizują swoich artystycznych wizji w oderwaniu od konwencji spektaklu. Bywa, że kostium przeszkadza w budowaniu roli, zdarza się jednak, że jest inspiracją do stworzenia niezwykłej kreacji. W programie VizuArt znajdą się spektakle z Krakowa, Łodzi, Lublina i Kielc. Konkurs zakończy słynny Makbet w reżyserii i scenografii Leszka Mądzika, który będzie zasiadał w jury obok kostiumografki Zofii de Inez. Są jeszcze bilety na wybrane spektakle. Koszt jednego to średnio 60 złotych.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego