Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121119 ksmJuż po raz III odbyły się Mistrzostwa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Piłce Siatkowej i Tenisie Stołowym, pod patronatem J.E. Ks. Bp. Mariana Rojka i Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty. Zawody zostały rozegrane 17 listopada 2012 r. w dwóch lubaczowskich szkołach: Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 2.

Zawodnicy zjechali do Lubaczowa już w sobotni poranek. Zostali powitani przez zastępcę Asystenta Diecezjalnego KSM ks. Stanisława Książka, który podjął się organizacji mistrzostw oraz burmistrza Miasta Lubaczowa Marię Magoń, ks. Dziekana Andrzeja Stopyrę.

Do Lubaczowa przyjechało 170 zawodników i zawodniczek z wielu zakątków Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej: Hrubieszowa, Strzyżowa, Biłgoraja, Krasnobrodu, Cieszanowa, Baszni Dolnej, Łukawca, Młodowa, Zamościa, Biszczy oraz drużyny dwóch lubaczowskich oddziałów KSM. W czasie rozgrywek stoczono wiele zaciętych pojedynków zarówno w piłce siatkowej jak i tenisie stołowym, wszystko jednak przebiegało w duchu przyjaźni i zasady fair play. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji.

Końcowa klasyfikacja w piłce siatkowej dziewcząt wyglądała następująco: I miejsce KSM Basznia, II miejsce KSM Hrubieszów, III miejsce KSM „Światło” Lubaczów. W kategorii chłopców zwycięskimi drużynami okazały się: I miejsce KSM „Źródło” Lubaczów, II miejsce KSM Basznia, III miejsce KSM „Światło” Lubaczów.

Wysoki poziom i zacięta rywalizacja towarzyszyły również pojedynkom w tenisie stołowym. Najlepszymi zawodniczkami w kategorii Open okazały się: I miejsce Agnieszka Świta, II miejsce Elżbieta Głowacka, a najlepsi zawodnicy w tejże kategorii to: I miejsce Litwin Szymon, II miejsce Maciej Syryło. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt wyniki były następujące: I miejsce Anna Schab, II miejsce Magdalena Antosz, III miejsce Diana Wardach, w tej samej kategorii chłopców I miejsce zajął Bartłomiej Niedźwiedź, II miejsce Wojciech Piechnik, III miejsce Natan Pacyk. Ostatnią kategorią była kategoria gimnazjum dziewcząt i chłopców. Miejsca na podium zajęły: I miejsce Kinga Żerebiec, II miejsce Aleksandra Sprysak oraz: I miejsce Joachim Tworko, II miejsce Robert Broź, III miejsce Przemysław Przybylski.

Po południu odbyło się uroczyste rozdanie pucharów, statuetek, dyplomów i nagród. Nikt nie czuł się przegrany. Ubogaceni współzawodnictwem, zabawą i swoim towarzystwem, uczestnicy powrócili do swoich domów. Mistrzostwa zostały zorganizowanie by propagować jedną z zasad Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, że należy dbać o zdrowie i rozwój fizyczny ze szczególnym propagowaniem trzeźwości.

Przygotował:

Marek Grzesik

Departament Edukacji, Nauki i Sportu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego