Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

7 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się spotkanie Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anny Kowalskiej z Iwoną Nierodą oraz trenerem Jerzym Pilarzem. Udział w nim wzięli również przedstawiciele Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu w osobach: Dyrektor Krystyny Lech i Wicedyrektora Marka Kamińskiego oraz pracownicy Oddziału Sportu: Marcin Szczepański oraz Marek Grzesik.

Doskonałą okazją do spotkania było odniesione w październiku zwycięstwo zawodniczki Diamentu Pstrągowa w czasie Mistrzostw Świata w Macedonii. Iwona Nieroda zdobyła tam złoty medal w kickboxingu, w formule low kick (odmiana kickboxingu, w której są dozwolone ciosy zadawane w nogi). Jest to wielki sukces 21-letniej zawodniczki, jak również całego klubu.

Mistrzyni w kickboxingu opowiedziała o emocjach jakie towarzyszyły w momencie wejścia na najwyższe miejsce podium oraz o długiej drodze, którą trzeba przebyć, aby się na nim znaleźć. Tematy poruszane w czasie rozmowy dotyczyły również problemów dnia codziennego, potrzeb i niedostatków zaplecza sportowego.

Wizyta sportowców zakończyła się bardzo miłym akcentem. Wicemarszałek Anna Kowalska powiedziała: Mam zaszczyt i przyjemność złożyć gratulacje oraz wręczyć pamiątkowe grawertony, które są tylko dodatkiem do największego osiągnięcia, jakim jest zwycięstwo w Mistrzostwach Świata. Urząd Marszałkowski jest z państwem i w miarę możliwości będzie wspierał wasze działania.Daria Kędzierska

Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego