Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W dniach 25-26 listopada we Vranovie (Słowacja) miał miejsce „Międzynarodowy Festiwal Grup Tanecznych nad Toplą i Wisłokiem”. Gościem honorowym Festiwalu była Wicemarszałek Anna Kowalska.  

Na festiwalowej scenie przez dwa dni można było podziwiać grupy taneczne oraz występy wokalne z Młodzieżowych Domów Kultury z Polski, Słowacji i Węgier. Rzeszowski MDK wraz ze swoją młodzieżą zaprezentował taniec nowoczesny, gospodarze oraz Węgrzy wykonywali tańce ludowe.

Impreza była zorganizowana na zakończenie projektu unijnego, w ramach którego była realizowana współpraca pomiędzy Młodzieżowymi Domami Kultury w Rzeszowie i Vranovie. Jednakże jego ukończenie nie oznacza zerwanie współpracy. Dyrektorzy obu placówek już planują kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Wicemarszałek Anna Kowalska w czasie swego wystąpienia pogratulowała wszystkim organizatorom perfekcyjnego przygotowania imprezy oraz podjęcia inicjatywy, która nie tylko przyczynia się do promocji kultury i kreatywnego spędzania czasu, ale również zbliża do siebie młodzież z różnych państw zaszczepiając w niej tolerancję oraz otwartość.

Poziom zaprezentowanych występów był bardzo wysoki, dlatego też Wicemarszałek Anna Kowalska zwróciła się do młodzieży następującymi słowami: Chapeau bas! Chylę czoła przed waszym talentem i ciężką pracą, którą musieliście włożyć w przygotowanie festiwalowych programów tanecznych.


 

Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego