Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

via2007 O szlaku drogowym Via Carpathia, jako szansie ma wzmocnienie gospodarcze wschodnich regionów Unii Europejskiej dyskutowano podczas dzisiejszej konferencji w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

W spotkaniu, które zorganizował marszałek podkarpacki wraz szefem sejmowej komisji infrastruktury i przewodniczącym Kraju Preszowskiego, uczestniczyli przedstawiciele regionów, przez które ma przebiegać Via Carpathia, m.in. z Litwy, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. Dzisiejsza konferencja dopełniała wczorajsze spotkanie w Łańcucie poświęcone właśnie temu korytarzowi drogowemu. Zakończyła się podpisaniem apelu do rządów 7 państw, które „przetnie" Via Carpathia oraz do Komisji Europejskiej i europarlamentarzystów o zintensyfikowanie działań dotyczących budowy tej drogi. Gdyby wszystkie odcinki tego szlaku udało się wpisać do tzw. sieci bazowej TEN-T, droga ta, miałaby szansę powstać do 2030r.

                                                                                                                                                            Dorota Zańko

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego