Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

tvp rzeszowTo tzw. klaster, którego celem jest stworzenie optymalnych warunków rozwoju na Podkarpaciu sektora zdrowia i wypoczynku. W regionie działa już kilka klastrów m. in. informatyczny, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz najbardziej znany Dolina Lotnicza.

Klaster zrzesza ludzi z pasją, wiedzą, kochających Podkarpacie i mających wizję wykorzystania niezwykłych walorów krajobrazowych regionu - mówiła dziś prezes stowarzyszenia Monika Szymańska. Firmy, uczelnie i osoby prywatne działające w branży wspólnie chcą rozwijać na Podkarpaciu nowoczesny przemysł turystyczny. Współtwórca idei klastra Kraina Podkarpacie - to Marek Darecki prezes stowarzyszenia Dolina Lotnicza. Jego zdaniem, jeśli region nie chce ubożeć, to musi mieć na siebie pomysł. Na przykład z jednej strony stawiać na rozwój wysokich technologii z drugiej właśnie na turystykę. Pomysłów jest wiele, między innymi rozwój w większym stopniu turystyki uzdrowiskowej i tworzenie specjalnej oferty dla osób starszych. Już teraz członkowie klastra chcą wspólnie lobbować za korzystnymi dla rozwoju branży rozwiązaniami w nowej perspektywie unijnej.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego