Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

dozynki czerceW tym roku Czerce były miejscem, gdzie rolnicy z gminy Sieniawa dziękowali za tegoroczne plony. Mieszkańcy Czerców i pozostałych wsi z terenu Sieniawy, zaproszeni goście - wśród nich Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar, wspólnie świętowali ten jeden z najbardziej spektakularnych i najpiękniejszych dni w życiu polskiej wsi.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w intencji rolników w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Czercach. Po niej barwny korowód dożynkowych wieńców i gości przeszedł ulicami miejscowości na miejsce dalszych obchodów.

Starostowie dożynek: Stanisława Szpilka i Jerzy Doskocz przekazali na ręce burmistrza Sieniawy Adama Wosia symboliczny chleb, upieczony z tegorocznego ziarna. Chlebem tym dzielili się wszyscy uczestnicy święta. Mieszkańcy poszczególnych części gminy zaprezentowali 10 imponujących wieńców dożynkowych.

Słowa uznania i życzenia dla świętujących rolników przekazał Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar. W swym wystąpieniu podkreślał on wagę pracy rolników oraz życzył im oraz ich rodzinom pomyślności w codziennej pracy i życiu. Na dożynkowej scenie swe talenty prezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czercach, kabarety z Wylewy oraz Leżachowa, a także zespoły folklorystyczne.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego