Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

120814 swieto chlebaAż 34 Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu przeworskiego oraz lokalne piekarnie zaprezentowały swoje wypieki na VI Powiatowym Święcie Chleba, które odbyło się 5 sierpnia w Przeworsku. Na Święto Chleba przybył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar.

Tak jak co roku, uczestnikom Święta Chleba również i tego lata nie zabrakło licznych atrakcji. Oprócz możliwości skosztowania wspaniałych wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję, można było także posłuchać muzyki ludowej i obejrzeć występy zespołów. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: kapela „Chłopaki ze Starej Paki” z Tryńczy, zespoły śpiewacze: „Cantus” z Gorliczyny, „Jagiellanie” z Jagiełły, Zespół Śpiewaczy z Kisielowa, „Piganeczki” z Pigan, „Grzęszczanie” z Grzęski, Zespół Śpiewaczy z Urzejowic, a także kabarety: „Kapela Wuja Jana” z Ujeznej i „Piganeczki” z Pigan.

Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych uczestnikach, dla których wystąpili: zespół dziecięcy „Czekodance” z Grzęski i Młodzieżowy Zespół Taneczny przy KGW w Rożniatowie.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Bayer Full”, a na zakończenie do wspólnej zabawy tanecznej zaprosił zespół „Hello Cover Band”.

W trakcie imprezy pracownicy SP ZOZ w Przeworsku w ramach promocji i edukacji zdrowotnej oferowali bezpłatne badania m.in.: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru i cholesterolu we krwi, czy określanie współczynnika BMI.

W tym roku po raz pierwszy w ramach Święta Chleba odbył się także „I Powiatowy Rajd po Kłosy i Ziarno dla Chleba”.

Daniel Kozik

Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego