Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, sieci kanalizacyjne i wodociągowe – te i inne projekty w zakresie gospodarki wodno – ściekowej otrzymały dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 7 sierpnia zarząd województwa zatwierdził listę projektów. Na razie umowy zostaną podpisane z 66 wnioskodawcami. Ale są duże szanse, że lista dofinansowanych projektów będzie większa.

Ogłoszony w 2011 roku nabór wniosków dotyczył działania pn. „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Na zatwierdzonej liście rankingowej dla tego naboru znalazło się aż 96 inwestycji. Wszystkie przeszły pozytywną oceną samorządu województwa. Na razie jednak dofinansowanie otrzyma 66 zadań na łączną kwotę 137 058 875,74 zł. Kolejne umowy będą zawierane w momencie zwolnienia się środków będących między innymi wynikiem oszczędności poprzetargowych.

Zatwierdzone projekty są dofinansowane w 75% lub 50% w zależności od tego jak wnioskowała dana gmina. Największą kwotę dofinansowania 4 mln złotych dostanie aż osiem projektów. To już drugi nabór wniosków na działania w zakresie gospodarki wodno – ściekowej.

 

Monika Konopka

Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego