Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Dnia 15 września 2011 r. podkarpacki Teatr im. W. Siemaszkowej zaprezentował w Brukseli spektakl pt. „Tu leży śp. Michele Mercier, lat 52” autorstwa Marie Henry. Wydarzenie to było wspólnym przedsięwzięciem Domu Polski Wschodniej, Przedstawicielstwa Województwa Podkarpackiego w Brukseli, Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii i Teatru im. W. Siemaszkowej z Rzeszowa.
 
Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Gdy aktorzy wypowiedzieli ostatnie kwestie i kurtyna opadła zgromadzona publiczność nagrodziła artystów i reżysera kwiatami i gromkimi brawami, będącymi tym samym wyraźnym sygnałem do organizacji podobnych przedsięwzięć w przyszłości.
 
Sukces tej nowoczesnej sztuki teatralnej miał swój początek w maju br., na progu polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, kiedy to Teatr im. W. Siemaszkowej rozpoczął cykl czytania performatywnego zatytułowany „Zaczynamy od Brukseli… - nowa dramaturgia krajów Unii Europejskiej”. W projekt włączyły się Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydział Reżyserii krakowskiej PWST. Jacek Bała, reżyser nowego pokolenia, przygotował lekturę sztuki w minimalistycznej inscenizacji. Zaledwie kilkanaście spotkań aktorów Teatru im. W. Siemaszkowej z młodym reżyserem zaowocowało praktycznie gotowym spektaklem, który elektryzuje i jednocześnie porywa widownię za każdym razem.
 Sylwester Pokrywka

Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego