Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Szpital Wojewódzki w Krośnie ma najnowocześniejsze w województwie urządzenie do kruszenia kamieni nerkowych. Jej zalety poznało juz kilku pacjentów, którzy z powodzeniem przeszli zabieg bez użycia skalpela. To ważne tym bardziej, że nie trzeba na nie czekać w kolejce. Szpital chce rocznie wykonywać około 1000 takich zabiegów.

Urządzenie jest jednym z pięciu tego typu w kraju. Można nim wykonać 1500 zabiegów bez kosztownych przeglądów serwisowych. Zaletą jest również nowa technologia wytwarzania fali, która kruszy kamienie.

Dla wielu pacjentów nowy aparat jest jedyną drogą ucieczki przed chirurgicznym skalpelem. Jest bezpieczny i wygodny, bo ani przed zabiegiem, ani po nim chorzy nie muszą leżeć w szpitalnych łóżkach. Zakup nowego aparatu sfinansował Urząd Marszałkowski - kosztował milion 600 tysięcy złotych. Ordynator krośnieńskiej urologii zapewnia, że są też pieniądze na zabiegi - nie trzeba więc będzie czekać na nie w kolejce.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego