Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2012/02/biesiada oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2012/02/biesiada oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, wieczerza z tradycyjnymi potrawami bożonarodzeniowymi, ogłoszenie zwycięzców w konkursach kulinarnych i plastycznych poświęconych tematyce Bożego Narodzenia - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przypadły w udziale uczestnikom Biesiady Bożonarodzeniowej w Tyrawie Wołoskiej. Jej gościem był Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar.  
 
Biesiada w Tyrawie ma już pięcioletnią tradycję. W tym roku po raz pierwszy jej przygotowaniem zajęły się wspólnie Gminny Ośrodek Kultury w Tyrawie Wołoskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Uczestnicy spotkania obejrzeli tradycyjne jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Tyrawie Wołoskiej. W czasie biesiady rozstrzygnięte zostały także zorganizowane wcześniej „bożonarodzeniowe” konkursy.

W ramach konkursu plastycznego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Tyrawy przygotowywali - w wybranej przez siebie technice plastycznej - artystyczną wizję bożonarodzeniowej choinki oraz ozdoby bądź stroika świątecznego. Dwie prace zostały nagrodzone, cztery inne wyróżnione.

Z kolei w konkursie na „Tradycyjną Potrawę Bożonarodzeniową” rywalizowały panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy. Pierwsza nagroda trafiła do Kola Gospodyń Wiejskich z Siemuszowej. Panie z Siemuszowej zaprezentowały w konkursie pierogi z suszonymi śliwkami oraz pierogi z kaszą jęczmienną, serem i czosnkiem.

W czasie Biesiady w Tyrawie Wołoskiej Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar złożył mieszkańcom gminy życzenia noworoczne. Nie zabrakło także rozmów o planach mieszkańców Tyrawy na 2012 rok oraz wspólnego kolędowania.

{gallery}/2012/02/biesiada{/gallery}

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego