Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Podkarpacie ma już budżet. Za jego przyjęciem głosowało 23 radnych. 17 koalicji sejmikowej PO-PSL-SLD i sześciu radnych PiS. 5 radnych z tego klubu było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu.
Taki wynik głosowania to efekt tego, że w klubie Prawa i Sprawiedliwości nie było dyscypliny a to oznacza, że każdy radny mógł zagłosować jak chciał.
W 2012 roku Zarząd Województwa będzie miał do dyspozycji miliard sto czterdzieści dwa miliony złotych. Wydatki wyniosą ponad miliard dwieście trzydzieści milionów złotych. Deficyt to ponad dziewiędziesiąt milionów złotych.
Najwięcej pieniędzy, bo prawie 395 milionów złotych, ma zostać przenzaczonych na budowę, modernizację i remonty dróg wojewódzkich. Np. 109 milionów złotych ma kosztować budowa drogi łaczącej zachodni węzeł autostrady A-4 z węzłem drogi ekspresowej S-19 w Jasionce, oraz bezkolizyjne połączenie tej drogi z krajową "dziewiątką" i wojewódzka "dziewiętnastką" Rzeszów-Lublin.
W budżecie znalazły się także pieniądze na przygotowanie dokumentacji technicznej połączenia kolejowego Portu Lotniczego w Jasionce z Rzeszowem. (500 tys zł)
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego