Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Marszałek Mirosław Karapyta 30 stycznia spotkał się z Hansem Bollingerem, który jest koordynatorem z ramienia Rządu Kraju Saary (Niemcy) ds. współpracy z Województwem Podkarpackim.  
 
Podczas spotkania marszałek rozmawiał z przedstawicielem Kraju Saary na temat dotychczasowej współpracy obydwu regionów, gdyż obejmuje ona ważne dziedziny: naukę, gospodarkę i kulturę. Omówione zostały także kwestie dotyczące ewentualnych przyszłych spotkań i wspólnych inicjatyw.

Samorząd Województwa współpracuje z Krajem Saary oficjalnie od 2009 roku. Wtedy zostało podpisane Wspólne Oświadczenie o współpracy międzyregionalnej. Są w nim określone szczegółowo priorytety współpracy. W szczególności ma ona dotyczyć wymiany informacji i doświadczeń w zakresie gospodarki, kultury a także rolnictwa i ochrony środowiska. Od momentu podpisania umowy o współpracy wiele razy podejmowane były wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia, które przyniosły wymierne korzyści mieszkańcom obydwu regionów.


Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego