Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

PODKARPACKIE. Część opozycji (Prawo i Sprawiedliwość) poparła rozwiązania zaproponowane przez radnych koalicji rządzącej w sejmiku (Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej).
Dziś radni wojewódzcy przez kilka godzin debatowali nad projektem budżetu, a także głosowali nad poprawkami. Sesja
- Zarząd pracował w określonych okolicznościach, takich jak kryzys – mówił marszałek Mirosław Karapyta. - Kreatywność to nie ekstrawagancja, a w autopoprawkach są wnioski, które mogą być zrealizowane.
Z kolei Wojciech Buczak, szef klubu radnych PiS zaznaczył,. Że dzieki autopoprawkoim projekt budżetu jest znacznie lepszy, choć nie uwzględniono w nim wielu poprawek zgłoszonych przez radnych Prawa i Sprawiedliwości
-Odrzucono je nie dlatego, że nie służyły rozwojowi województwa, ale dlatego, że były zgłoszone przez PiS -–stwierdził Wojciech Buczak.
Marszałek Mirosław Karapyta zaprzeczył temu.
Co ciekawe w PiS-ie nie było dyscypliny klubowej. Aż pięciu radnych opozycji poparło budżet – byli to Stanisław bajda, Stanisław Bartnik, Janusz Magoń, Tadeusz Majchrowicz, Bogdan Romaniuk i Mieczysław Miazga. Wstrzymali się od głosu Wojciech Buczak, Andrzej Buczek i Tadeusz Pióro, a przeciwni byli Ewa Draus, Janusz Ciółkowski, Czesław Łączak, Fryderyk Kapinos i Władysław Turek. Radna Lidia Błądek nie była obecna.
Łącznie za budżetem głosowało 23 radnych, pięciu było przeciw a trzech się wstrzymało. Dwoje radnych nie było – wspomniana Lidia Błądek i Jan Burek.
ac
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego