Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W szybkim tempie rośnie nowa wieża kontroli ruchu lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce. Budowlańcy pracują już na poziomie czwartej kondygnacji nadziemnej.
Inwestorem jest Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Budynek będzie się składał z dwóch części: sześciokondygnacyjnej wieży kontroli lotów oraz niższego, dwukondygnacyjnego zaplecza administracyjno–technicznego. Serce wieży, czyli sala operacyjna ulokowana będzie na wysokości 27,6 m. Przeszkolone ściany zapewnią doskonałą widoczność w promieniu 360 stopni.

Do końca ubiegłego roku wykonano całą konstrukcję żelbetową przyległej, niskiej części administracyjno-technicznej budynku, o wysokości 10 metrów nad poziomem terenu. Jednocześnie trwają roboty murarskie i tynkarskie wewnątrz budynku oraz prace związane z rozprowadzeniem instalacji elektrycznych i sanitarnych.
Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Nowa wieża kontroli ruchu lotniczego ma powstać w ciągu 49 tygodni, czyli prace budowlane zakończą się na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego