Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

8 grudnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyło się posiedzenie Zarządu Podkarpackiej Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Udział w posiedzeniu, obok członków Prezydium Rady, wzięli także kierownicy poszczególnych jej sekcji, m.in.: pamięci historycznej, wolontariatu młodzieżowego, współpracy z mediami, spraw bytowych i socjalnych oraz opieki zdrowotnej.  
 
Urząd Marszałkowski na spotkaniu reprezentował Kazimierz Rokita – dyrektor Gabinetu Marszałka.

Uczestnicy posiedzenia dyskutowali m.in. na tematy związane z organizacją przyszłorocznych uroczystości poświęconych „Żołnierzom Wyklętym” w Przemyślu oraz organizacją wojewódzkich obchodów 70. rocznicy powstania Armii Krajowej.

Podkarpacka Rada ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych została powołana 28 października 2010 roku przez 22 stowarzyszenia kombatanckie i osób represjonowanych z terenu województwa podkarpackiego. Reprezentuje ona organizacje kombatanckie i inne organizacje pozarządowe działające na rzecz kombatantów, weteranów, osób represjonowanych i ich rodzin.

Do jej głównych zadań należą m.in.: integrowanie środowisk kombatanckich, udzielanie szeroko rozumianego wsparcia znajdującym się w potrzebie kombatantom i osobom represjonowanym oraz ich rodzinom, a także opracowywanie wniosków i postulatów w zakresie zmian legislacyjnych kierowanych do urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych oraz do właściwych ministerstw.

22 marca 2011 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego nadał Podkarpackiej Radzie ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych status organu doradczo-konsultacyjnego Zarządu.


Daniel Kozik
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego