Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W przedświątecznej atmosferze odbyło się „Zimowe Spotkanie z Europejskim Funduszem Społecznym” w rzeszowskim Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym „Podpromie”. Jego głównym celem była kampania informacyjna oraz promocja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Imprezę, na którą w niedzielne popołudnie przybyło wielu mieszkańców Podkarpacia, otworzyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska.

Na uczestników wydarzenia czekał bogaty program i wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który był organizatorem imprezy. Każdy odwiedzający „Zimowe Spotkanie z Europejskim Funduszem Społecznym” mógł obejrzeć stoiska prezentujące osiągnięcia osób, które skorzystały z grantów w ramach PO KL. Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz przedstawiciele Regionalnych Ośrodków EFS zadbali aby każdy zainteresowany udziałem w projekcie otrzymał niezbędne informacje. Można było również uzyskać praktyczne wskazówki od osób, które mają już doświadczenie w ich realizacji.
Podczas oficjalnego otwarcia spotkania Wicemarszałek Anna Kowalska w swym wystąpieniu zwróciła się następującymi słowami do wszystkich gości: Drodzy Państwo zebraliśmy się tu przede wszystkim, aby ukazać to, w jaki sposób Europejski Fundusz Społeczny zmienia ludzkie życie. Dzisiaj możecie spotkać się i porozmawiać z ludźmi, którzy dzięki uczestnictwu w projektach finansowanych z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, uniknęli wykluczenia społecznego i zawodowego. To dzięki działaniom realizowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dostali oni szansę na otworzenie własnej działalności gospodarczej lub zdobycie nowych kwalifikacji. Musimy mieć świadomość, że gdyby nie pomoc unijna na Podkarpaciu nie powstałoby wiele miejsc pracy a duża część firm nie miałaby szans na modernizację oraz wprowadzenie nowych technologii. W znacznej mierze to właśnie środki z Europejskiego Funduszu Społecznego są bodźcem rozwoju i innowacyjności Podkarpacia.
Poza upowszechnianiem wiedzy na temat programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego impreza miała też drugie oblicze, w czasie którego mieszkańcy Podkarpacia spotkali się z regionalnymi artystami oraz uczestnikami programów rozrywkowych: „Mam Talent” i „Must be the Music”, oraz zespołem Brathanki. Mogli również wziąć udział w konkursach z nagrodami na temat PO KL oraz zrobić zakupy na stoiskach z miodem, lokalnymi wyrobami wędliniarskimi i rękodziełem.
Ze względu na rodzinny charakter wydarzenia organizatorzy nie mogli zapomnieć o najmłodszych jej uczestnikach. Dla dzieci przygotowano: występy artystyczne, plac zabaw, malowanie twarzy, pokazy iluzjonistyczne, gry oraz zabawy. Największe emocje budziło oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który specjalnie na tą okazję przybył z dalekiej Laponii.
Program Operacyjny Kapitał Ludzki jest wdrażany przez Wojewódzki Urząd Pracy od 2007 roku. W tym czasie udział w różnego rodzaju projektach wzięło 167 242 mieszkańców Podkarpacia, zostały podpisane 1533 umowy opiewające na sumę 1 320 852 130 zł. Dzięki sprawności rzeszowskich urzędników WUP-u Podkarpackie znalazło się w czołówce województw pod względem wydatkowania środków w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W związku z doskonałym zarządzaniem projektami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie otrzymał z Krajowej Rezerwy Wykonania dodatkowe 42 627 715 euro, które w całości trafią do mieszkańców Podkarpacia.


Daria Kędzierska

Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego