Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

79 firm i dziesięć gmin z Podkarpacia znalazło się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” i „Gmina Fair Play”. W uroczystej Gali, która odbyła się 2 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W uroczystości uczestniczył Lucjan Kuźniar - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.  
 
Do tegorocznej XIV edycji konkursu Przedsiębiorstwo Fair Play zgłosiło się ponad 600 firm z całego kraju. Z Podkarpacia złoty certyfikat zdobyły trzy firmy:
- Elektrociepłownia NOWA SARZYNA Sp. z o.o.
- OLIMP LABORATORIES Sp. z o.o., Nagawczyna
- Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o.

Przyznane nagrody są potwierdzeniem wysokich standardów, jakie spełniają firmy z Podkarpacia. Tytuły i certyfikaty „Fair Play” są dowodem, że regionalne przedsiębiorstwa znajdują się w krajowej czołówce pod względem rzetelności funkcjonowania – mówił Lucjan Kuźniar - Respektowanie wartości etycznych, dbałość o środowisko naturalne, dobre relacje wewnątrz firm, z kontrahentami oraz lokalnymi społecznościami to tylko niektóre z aspektów ocenianych i docenionych przez Kapitułę Konkursu. Dla Kapituły bardzo ważna była także kwestia zakorzenienia firm w środowiskach, w których funkcjonują oraz wrażliwości na potrzeby społeczne tych środowisk. Podkarpackie przedsiębiorstwa zdobyły uznanie Kapituły, a to przekłada się na budowanie wizerunku zarówno firm, jak i samego regionu”.

Oprócz trzech firm, które zdobyły złoto, certyfikatem wyróżnionych zostało 76 podkarpackich firm. Wszystkie nagrodzone przedsiębiorstwa musiały poddać się procesowi weryfikacji, który potwierdził, że kierują się zasadami etyki w biznesie, są rzetelne i odpowiedzialnie traktują klientów, dostawców oraz pracowników.

W kategorii DUŻE MIASTO nagrodę główną zdobył Rzeszów. Kapituła konkursu postanowiła nagrodzić stolicę Podkarpacia między innymi za utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej. Ta decyzja władz Rzeszowa sprawiła, że miasto stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów. SSE Euro – Park Mielec została zlokalizowana na Osiedlu Przybyszówka oraz na terenie WSK „PZL-Rzeszów”. Strefa powstała z myślą o przedsiębiorstwach innowacyjnych, w tym także nastawionych na współpracę z zakładami Doliny Lotniczej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zainwestować w strefie mogą liczyć na wysokie zwolnienia w podatku dochodowym.
Honorowe wyróżnienie w kategorii GMINA WIEJSKA AGRO otrzymała Gmina Tryńcza. W tej samej kategorii certyfikat powędrował do Gminy Hyżne. W pozostałych kategoriach certyfikaty zdobyły następujące samorządy:
Kategoria GMINA TURYSTYCZNA
- Gmina Iwonicz Zdrój
- Gmina Lesko
Kategoria MIASTECZKO I MAŁE MIASTO
- Miasto Lubaczów
Gmina Zagórz
Kategoria GMINA WIEJSKA WIELOFUNKCYJNA
- Gmina Jarosław
- Gmina Ostrów
- Gmina Świlcza

Konkurs „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest organizowany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą. Pomysłodawcy konkursu nagradzają gminy, które potrafią stworzyć przedsiębiorcom dobre warunki do inwestowania. Wyróżnienia trafiają do samorządów aktywnych, zdeterminowanych na sukces. Ważnym kryterium jest promowanie pro-ekologicznych przedsięwzięć i rozwiązań architektonicznych ułatwiających poruszanie się osobom niepełnosprawnym.
 Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego