Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W dniach 5-6 grudnia 2011 r. Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta wraz z delegacją, uczestniczył w trzeciej edycji Aerospace Innovation Forum w Montrealu. Forum organizowane jest przez klaster Aero Montreal z Prowincji Quebec, partnerski klaster Doliny Lotniczej oraz Konsorcjum naukowo-badawcze CRIAQ. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Forum były innowacyjne wyzwania MŚP przemysłu lotniczego w rozwoju konkurencyjności w globalnym łańcuchu dostaw.

Dolinę Lotniczą, jako przykład funkcjonowania europejskich klastrów branżowych, zaprezentował Michał Pilecki ze Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.

W czasie trwania forum lotniczego marszałek Karapyta spotkał się z władzami Quebec, które wyraziły żywe zainteresowanie pogłębieniem współpracy polsko – kanadyjskiej na płaszczyźnie gospodarczej, zwłaszcza w sektorze lotniczym. Już dziś przykładem możliwości takiej współpracy jest firma Pratt & Whitney współpracująca z rzeszowską WSK PZL w ramach konsorcjum United Technologies w produkcji silników lotniczych.

Władze Quebecu z zadowoleniem przyjęły zaproszenie do udziału kanadyjskich przedsiębiorców w Aviation Valley Expo Day/B2B Meetings organizowanym w maju 2012 r. w Rzeszowie. Yves Lafortune – dyrektor w Ministerstwie Rozwoju Gospodarczego, Innowacji i Eksportu zapowiedział udział 5 przedsiębiorstw branży lotniczej w misji gospodarczej na Podkarpaciu. Podczas rozmów o możliwych obszarach współpracy podkreślano, że lotnictwo nie wyczerpuje wszystkich możliwości wzajemnej wymiany. Kanadyjczyków interesują również takie dziedziny jak metalurgia oraz ochrona środowiska.

W czasie swojej wizyty w Montrealu marszałek Mirosław Karapyta spotkał się również z ambasadorem RP w Kanadzie Zenonem Kosiniakiem-Kamyszem. Ambasador zadeklarował poparcie dla inicjatywy współpracy Podkarpacia z partnerami kanadyjskimi w obszarze lotnictwa oraz wymiany doświadczeń z zakresu funkcjonowania klastrów branżowych. 

Wiesław Bek, Katarzyna Stachowicz"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego