Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Prawie pół miliona obsłużonych pasażerów - i inwestycje przekraczające 100 milionów złotych - to tegoroczny bilans portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Końca dobiegają między innymi prace przy budowie terminala pasażerskiego. To wszystko sprawiło że port otrzymał właśnie prestiżową nagrodę Symbol 2011 przyznawaną przez Dziennik Gazeta Prawna.

33 metrowa wieża kontroli lotów, dwa hangary dla samolotów, specjalna droga kołowania i ta najważniejsza inwestycja Spółki Lotniskowej Rzeszów - Jasionka - czyli nowy terminal pasażerski.
 

Dla władz spółki lotniskowej nowy terminal to jednocześnie argument w walce o nowych przewoźników i pasażerów. Będzie mógł obsłużyć rocznie nawet półtora miliona osób. Na parterze będą stanowiska odprawy bagaży - na pierwszym piętrzę specjalne bramki i odprawa paszportowa oraz poczekalnie. Na samej górze jest między innymi specjalny taras widokowy. W sumie inwestycja kosztowała prawie 80 milionów złotych. Nowy terminal będzie gotowy już pod koniec grudnia. Pierwsi pasażerowie będą z niego odprawiani w marcu przyszłego roku. Cztery miesiące temu została oddana do użytku płyta postojowa. Ma 160 metrów szerokości i 190 metrów długości. Dzięki temu Jasionka może przyjmować w jednym czasie 15 samolotów. Inwestycje docenili dziennikarze Gazety Prawnej przyznając portowi Rzeszów-Jasionka tytuł Symbol 2011 W tej chwili z Jasionki można polecieć do 13 miast europejskich. Między innymi Dublina, Londynu, Frankfurtu. 29 grudnia rusza sezonowe połączenie z Egiptem - które rzeszowski port będzie obsługiwał razem z jednym z biur podróży. W marcu zostaną wznowione rejsy do Barcelony-Girony. Nieoficjalnie mówi się o Portugalii, Włoszech i Francji.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego