Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

7 listopada w jarosławskim Starostwie odbył się Konwent Powiatów w którym udział wzięli gospodarze powiatów z całego województwa podkarpackiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Grażyna Hejda, Wiceprezes Zarządu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wiesław Pajda oraz ekspert Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn.  
 
W panelu dyskusyjnym wzięli udział nie tylko samorządowcy ale również specjaliści w poszczególnych dziedzinach. Dyrektor Grażyna Hejda kompleksowo przedstawiła kondycję podkarpackiej służby zdrowia. Wiceprezes Wiesław Pajda poinformował uczestników spotkania o możliwościach pozyskiwania środków dla samorządów powiatowych z WFOSiG. Wicemarszałek Anna Kowalska zabrała głos na temat strategii rozwoju województwa podkarpackiego w odniesieniu do planów budżetowych na 2012 rok. Ważnymi punktami dyskusji były problemy związane ze stanem nawierzchni dróg powiatowych oraz zmiany w zakresie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, które budziły największe kontrowersje wśród obradujących (niewystarczające kwoty w stosunku do powierzonych zadań).

Podsumowując w czasie Konwentu zostały omówione największe wyzwania samorządów w 2012 roku.
Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego