Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uznała że w parku przemysłowym w sąsiedztwie lotniska w Jasionce powinno powstać nowe centrum wystawienniczo- kongresowe. A to znaczy że wspólna koncepcja Urzędu Marszałkowskiego i rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego spodobała się bardziej niż projekt przedstawiony przez właścicieli Millenium Hall. I że to ona ma szanse na 7,5 mln EURO z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Przygotowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego projekt zakłada budowę nowego obiektu o powierzchni ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo- Technologicznego przy lotnisku. I ta lokalizacja była prawdopodobniej jego głównym atutem.

 

Zdaniem projektantów RARR, którzy opracowali cała koncepcję znaczenie mogło mieć to, że zgodnie z nią centrum będzie obiektem całkowicie samodzielnym i budowanym od podstaw. Dla Urzędu Marszałkowskiego najważniejsze jest to że Rzeszów nie straci szansy na dofinansowanie i że teraz już na pewno centrum powstanie. I choć oba projekty zostały ocenione bardzo wysoko dofinansowanie dostanie tylko jeden. Coraz bliżej podpisania wstępnej umowy jest właśnie Urząd Marszałkowski i RARR. Teraz oba projekty czekają tzw. społeczne konsultacje. A zaraz po ich zakończeniu ostateczną decyzję w sprawie dofinansowania i wpisania na tzw. listę indykatywną podejmie Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego