Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

22 października w Siedliskach nad Sanem w Gminie Nozdrzec dokonano uroczystego oddania do użytku kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK 2012”. Jest to już trzeci obiekt tego typu na terenie Gminy Nozdrzec.

To ważne dla lokalnej społeczności wydarzenie zgromadziło w Siedliskach nad Sanem wielu znakomitych gości wśród których znaleźli się m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska, Dziekan Dekanatu Dynowskiego ks. Stanisław Janusz, Dyrektor Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych płk. Czesław Gnap, Wicestarosta Brzozowski Janusz Draguła, Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel, Wójt Gminy Domaradz Jan Pilch, Komendant Powiatowy Policji w Brzozowie insp. Marek Kochanik, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie bryg. Zbigniew Sieniawski. Licznie przybyli przedstawiciele miejscowych gminnych władz samorządowych, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele Rady Rodziców SP w Siedliskach oraz mieszkańcy Gminy Nozdrzec.

Po powitaniu wszystkich gości przez gospodarzy Wójta Antoniego Gromalę i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach Józefę Misiewicz miały miejsce wystąpienia uczestników wydarzenia, którzy w ciepłych słowach gratulowali podjęcia kolejnej inicjatywy w dziedzinie sportu oraz pięknego obiektu będącego jej owocem. Wszyscy mówcy wyrazili podziw dla starań i skuteczności działań Wójta Gromali, który nieustannie pracuje na rzecz rozwoju i podniesienia jakości życia mieszkańców Gminy Nozdrzec.

W tym samym tonie przemawiała Wicemarszałek Anna Kowalska, która podkreśliła wytrwałość oraz energię z jaką Wójt Gromala przystępuje do każdej nowej inwestycji. Jednocześnie zapewniała, iż Zarząd Województwa Podkarpackiego docenia przedsiębiorczą i gospodarną postawę każdego z Wójtów, dzięki którym Podkarpacie staje się coraz bardziej nowoczesne, atrakcyjne dla inwestorów i turystów, a tym samym przyjazne dla jego mieszkańców. Życzyła również, aby zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi mieszkańcy Siedlisk i Gminy Nozdrzec wykorzystywali możliwości jakie niesie za sobą posiadanie tak profesjonalnie przygotowanych obiektów w 100%.

Na koniec Wicemarszałek Anna Kowalska wręczyła Pani Dyrektor Józefie Misiewicz piłki, które już kilka chwil po przecięciu biało-czerwonych wstęg powędrowały na zieloną murawę.

Należy zauważyć, iż przy skromnych środkach Gminy Nozdrzec realizacja tak dużych projektów wymaga znacznych wysiłków oraz niekonwencjonalnych rozwiązań. Tym razem inwestycja mogła dojść do skutku między innymi dzięki podjęciu współpracy z Zakładem Karnym w Uhercach Mineralnych, w ramach której osadzeni w nim więźniowie wykonali pracę na łączną sumę 215 000 zł.


Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego