Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Ruszył międzynarodowy projekt „Traditional & Wild” promocji tradycyjnych form zbieractwa ziół w celu zniwelowania różnic społecznych i ekonomicznych w Europie Środkowej. Ze strony polskiej realizuje go Stowarzyszenie Pro Carpathia z Rzeszowa wraz z partnerami z Węgier, Czech i Słowenii. Jego celem jest przywrócenie tradycji zbierania, suszenia i sprzedaży dziko występujących roślin oraz umożliwienie mieszkańcom dodatkowego źródła dochodu.

W ramach projektu będą przeprowadzane szkolenia i warsztaty dla osób zainteresowanych zielarstwem. Będą one poznawać zioła w naturalnym środowisku, zasady ich zbierania, suszenia oraz zastosowania. Wydane zostanie także „Studium Etnobotaniczne” w językach partnerów projektu - polskim, węgierskim, czeskim, słoweńskim oraz angielskim. Projekt, którego całkowita wartość to blisko 1 milion 200 tysięcy euro wspólfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego realizacja zakończy się w kwietniu 2014 roku.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego