Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W niedzielę 16 października w przemyskiej katedrze pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela odbyła się uroczysta msza święta w rocznicę wyboru bł. Papieża Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Msza miała szczególna oprawę, bo odbywała się z udziałem członków Konferencji Episkopatu Polski, którego 356 Zebranie Plenarne obradowało w Przemyślu w dniach 14-16 października. Przemyskie uroczystości były formą dziękczynienia za wyniesienie Jana Pawła II na ołtarze w 33 wyboru na papieża.

Uroczystość w Przemyślu zgromadziła kardynałów, arcybiskupów i biskupów – członków Konferencji Episkopatu, duchowieństwo z Archidiecezji Przemyskiej, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz licznych wiernych. Niedzielna uroczystość połączona była także z jubileuszem 25-lecia sakry biskupiej przemyskiego metropolity abpa Józefa Michalika, przewodniczącego KEP, który dokładnie przed ćwierćwieczem przyjął z rąk papieża w bazylice św. Piotra w Rzymie insygnia władzy pasterskiej. Uroczystą mszę koncelebrował wspólnie z jubilatem kardynał Stanisław Dziwisz, który przekazał przemyskiej katedrze relikwiarz z kropla krwi Jana Pawła II.
 

List gratulacyjny do abpa Michalika od papieża Benedykta XVI odczytał papieski nuncjusz ks. abp Celestino Migliore. W imieniu władz samorządowych gratulacje przemyskiemu metropolicie złożyli marszałek Mirosław Karapyta i prezydent Przemyśla Robert Choma.


 

center>

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego