Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Rusza "Alpejsko-Karpacki Most Współpracy". Tak nazywa się projekt realizowany przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia” z Rzeszowa. Celem projektu jest wzmocnienie i uporządkowanie rynku produktów regionalnych i tradycyjnych na Podkarpaciu, który na liście MInisterstwa Rolnictwa ma zarejestrowanych ponad sto takich przysmaków.

Podkarpaccy wytwórcy lokalnych specjałów, beda mieli szansę zobaczyć jak funkcjonuje taki rynek w Europie, kupić nowoczesne maszyny i założyć firmy a w końcu uruchomic hurtownię takich produktów. Uczestnicy projektu mają na to trzy lata i 7 milionów franków szwajcarskich, gdyż „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy" współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Dziś w Rzeszowie odbywa się konferencja inaugurująca projekt. Gościem honorowym jest Ambasador Konfederacji Szwajcarskiej w Rzeczypospolitej Polskiej – Lukas Beglinger.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego