Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Rzeszów będzie mieć system stałego monitoringu poziomu wody w rzekach i ostrzegania mieszkańców przed zbliżającym się zagrożeniem powodzią. Właśnie rozstrzygany jest przetarg na dostawę i montaż urządzeń. W skład systemu wejdzie 8 stacji pomiarowych , które zainstalowane zostaną na Wisłoku, Młynówce i Strugu. Jeśli poziom wody niebezpiecznie podniesie się odpowiedni sygnał zostanie przesłany do stacji bazowej umieszczonej w miejskim centrum zarządzania kryzysowego. Następnie wiadomość o zagrożeniu otrzymają sms-em mieszkańcy terenów zalewowych oraz inne osoby figurujące w bazie danych. Stan rzek będzie też można na bieżąco śledzić na stronie internetowej.
Podobne systemy działają już w powiatach jasielskim, mieleckim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim. W Rzeszowie jego uruchomienie planowane jest na początku nowego roku. Miasto otrzymało na ten cel dotacje w wysokości 70 procent kosztów z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego