Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Największa w regionie uczelnia Uniwersytet Rzeszowski - 14 października zainaugurowała uroczyście nowy rok akademicki. Wśród zaproszonych gości był również marszałek Mirosław Karapyta.  
  
Pochód rektorski, wprowadzenie sztandaru uczelni, a po nim wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Tak rozpoczęła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 na Uniwersytecie Rzeszowskim. Rektor prof. dr hab. Stanisław Uliasz mówił o wyzwaniach, jakie czekają uczelnię, a także o inwestycjach, które są realizowane. Uniwersytet Rzeszowski jest w krajowej czołówce pod względem ilości wydanych pieniędzy na różnego rodzaju projekty. Wśród największych jest centrum mikroelektroniki i centrum medyczne.

W poczet studenckiej braci zostało w tym roku przyjętych ponad siedem tysięcy osób. Część z nich odebrała dyplomy podczas uroczystej immatrykulacji. W tym roku Uniwersytet Rzeszowski proponował kształcenie na 39 kierunkach w systemie dziennym i zaocznym. Najbardziej obleganymi były: filologia angielska, fizjoterapia, pielęgniarstwo, europeistyka.

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego stało się okazja do wręczenia państwowych odznaczeń dla pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego. Najbardziej zasłużeni otrzymali złote, srebrne i brązowe krzyże zasługi.


Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego