Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W czwartkowy poranek 29.09.2011 r. sala konferencyjna KW PSP w Rzeszowie jaśniała jak rzadko kiedy. Tym razem jasno świeciły medale zawieszone na szyjach Podkarpackich Strażaków, którzy wrócili z tarczą z Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków rozegranych w Nowym Jorku w dniach 26.08 - 5.09.2011 r., przywożąc 5 medali (3 złote i 2 brązowe).

Szczegółowe sprawozdanie ze startu w Igrzyskach przedstawił mł. bryg. Dariusz HOMA Wiceprezes SKP „STRAŻAK” - główny organizator i koordynator wyjazdu na zawody. Złoto wywalczyli sekc. Krzysztof Marcinowski w tenisie stołowym indywidualnie, a następnie z Sebastianem Lubasiem w deblu (obaj z KM PSP Rzeszów). Jeszcze jedno złoto dołożył pływak st. kpt. Mariusz Wójcicki (KW PSP w Rzeszowie) w sztafecie 4 x 50 m oraz 2 brązy: w sztafecie 4 x 50m. stylem dowolnym oraz indywidualnie na 100 m stylem grzbietowym. Medalistów mocno wspierali w Nowym Jorku mł. bryg. ks. Jan KRYNICKI - KW PSP w Rzeszowie Kierownik Reprezentacji oraz st str. Tomasz JURKIEWICZ z KP PSP w Łańcucie, który indywidualnie w tenis stołowym uplasował się tak jak Sebastian Lubaś w przedziale miejsc IX - X.

Reprezentanci otrzymali pamiątkowe trofea oraz listy gratulacyjne od st. bryg. Romana Petrykowskiego p.o. Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP oraz st. bryg. Tadeusz NIEDZIAŁKA Prezesa SKP „STRAŻAK” w Rzeszowie. List gratulacyjny i upominki wręczył Tomasz CIECHANOWSKI - Dyrektor Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Start Podkarpackich Strażaków w Igrzyskach był możliwy dzięki sponsorom, którzy w dowód wdzięczności otrzymali podczas spotkania okolicznościowe trofea z podziękowaniami za okazaną pomoc i udzielone wsparcie finansowe. Należą do nich: Miasto Rzeszów, Zarząd Województwa Podkarpackiego, Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa EDURA w Warszawie, Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „WSPÓLNOTA POLSKA”, P.P.H.U SUBOR w Staszowie, TRYUMF Sp. z o.o. w Stalowej Woli, FASADA Investment Sp. z o.o. w Rzeszowie, MARMA Polskie Folie Sp. z o.o. w Rzeszowie.

Zawodnicy nie kryli wzruszenia odpowiadając na pytania dziennikarzy zadawane podczas zorganizowanej po spotkaniu konferencji prasowej.

To historyczny sukces strażaków z Podkarpacia, którzy w tenisie stołowym i w pływaniu mają w swoim dorobku liczne medale mistrzostw polski strażaków PSP Warto dodać, że tenisiści stołowi w 2009 r. sięgnęli po tytuł drużynowego Mistrza Europy Strażaków, a indywidualnie wywalczyli podczas tych zawodów S. Lubaś - srebro, a K. Marcinowski - brąz. Ponadto Krzysztof Marcinowski to 5-krotny indywidualny Mistrz Polski (2007 - 2011), Sebastian Lubaś - 2-krotny indywidualny Wicemistrz Polski (2010, 2011), a Reprezentacja PSP Podkarpacia to 4-krotny drużynowy Mistrz Polski (2007,2008, 2010, 2011).
Serdecznie gratulujemy i składamy wielkie słowa uznania oraz podziękowania.

Przygotował:
Marek Grzesik
Departament Edukacji, Nauki i Sportu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego