Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W najbliższy wtorek, 11 października, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się po raz dziewiąty Multimedia Happy End Festiwal Filmów Optymistycznych. Optymistyczne filmy można oglądać do 15 października. Tradycyjne festiwalowe złote ryby odbiorą w tym roku: Grzegorz Halama i Andrzej Gałła.

Multimedia Happy End jest to wyjątkowy festiwal, podczas którego obok siebie są prezentowane filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne. Łączy je jedno – wszystkie są optymistyczne. Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od lat jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska.

W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć ponad 40 obrazów filmowych zrealizowanych w przeciągu ostatnich dwóch lat. W konkursie znalazły się m.in. takie filmy fabularne: „Ile waży koń trojański” reż. Juliusz Machulski, „Handlarz cudów” reż. Bolesław Pawica, „Cudowne lato” reż. Ryszard Brylski.

W kategorii film dokumentalny będzie m.in.: „Komedy-muzyczne ścieżki życia” reż. Claudia Buthenhoff-Duffy, „Bon appetit” reż. Jakub Maciejko. W konkursie znalazło się tez wiele, już nagrodzonych na innych festiwalach, obrazów młodego pokolenia jak: „Drżące trąby” reż. Natalia Brożyńska czy „Fachowcy” w reż. Irexa Janiona.

15 października podczas gali zakończenia Festiwalu zostaną wręczone dwie nagrody honorowe – złote ryby. W tym roku laureatami są: Andrzej Gałła – wrocławski aktor, który od lat pojawia się w filmach twórców niezależnych oraz Grzegorz Halama – pionier polskiego kina niezależnego. Oczywiście nie obędzie się bez specjalnego występu Grzegorz Halamy, który uświetni uroczystość.

W ramach pokazów specjalnych z cyklu MultimediaOFF zostaną zaprezentowane filmy nagrodzone podczas 7. Telewizyjnego Festiwalu Filmowego Kręci się… i Konkursu aMazing Short Films. Ponad to zostanie zaprezentowany ostatni film Adama Uryniaka z Grupy Filmowej Butchers Films pt: „Zniknięcie”.

Multimedia Happy End to nie tylko pokazy filmowe, ale także duża dawka wydarzeń kulturalnych. W ramach imprez towarzyszących będzie można zobaczyć pokonkursową wystawę fotograficzną14. Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego „FOTO ODLOT” oraz wystawę plenerową zatytułowaną „Ostatni seans” czyli sentymentalny, ostatni rzut oka na małe kina, które odchodzą w zapomnienie.

W trakcie trwania Festiwalu odbędą się również również warsztaty filmowe, w ramach których przez kilka dni grupa młodzieży pod okiem specjalistki od animacji plastelinowej – Moniki Kuczynieckej, będzie mogła poznać tajniki animacji poklatkowej.

W sobotę 15 października odbędzie się natomiast pokaz specjalny „Happy End dzieciom” podczas którego młodzi widzowie zobaczą film edukacyjny w reżyserii Ewy i Huberta Stępniewiczów pt: „Giga” oraz disneyowskiego „Króla lwa”.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego