Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2012/04/koncertowa oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2012/04/koncertowa oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Nowoczesna sala koncertowa na 230 miejsc powstała przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Sanoku. W jej uroczystym otwarciu wraz ze społecznością szkoły i miasta uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomir Miklicz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska oraz Wiktor Jędrzejec z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  
 
Wybudowanie sali, której koszt sięgnął 4,2 mln zł stało się możliwe dzięki środkom przekazanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysł powstania sali koncertowej przy szkole zrodził się jeszcze w latach 80-tych. Niezbędna stała się ona kiedy sanocka szkoła zaczęło organizować słynne Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe i Spotkania Gitarowe.
Nowy budynek, w którym mieści się sala koncertowa został połączony ze szkołą. Mieszczą się w nim również między innymi: sala kameralna, sala wyposażona w sprzęt odsłuchowy oraz sala rytmiki i studio nagrań. Dzięki środkom z Ministerstwa Kultury zrealizowano także projekt akustyczny wartości ponad 600 tys. zł.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Sanoku powstała w 1972 roku. Szkoła jest organizatorem dwóch znanych i uznanych festiwali, połączonych z konkursami dla dzieci i młodzieży: Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych oraz Międzynarodowych Spotkań Gitarowych. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. W ostatnich imprezach międzynarodowych wzięło udział ponad 200 wykonawców z 11 krajów, uczestników konkursów, koncertów towarzyszących, wykładów i seminariów. Nowo otwarta sala koncertowa będzie wykorzystywana między innymi przy organizacji tych prestiżowych wydarzeń muzycznych.

{gallery}/2012/04/koncertowa{/gallery}

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego