Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Kubas-Hul i Członek Zarządu Lucjan Kuźniar wręczyli byłemu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego prof. Jerzemu Buzkowi honorową odznakę Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego. Okazją do wręczenia wyróżnienia była konferencja dotycząca Wspólnej Polityki Rolnej, która odbyła się 17 marca w Jasionce.

Odbierając odznakę prof. Jerzy Buzek powiedział, że czuje się zaszczycony tym wyróżnieniem, gdyż bardzo dobrze zna nasz region z racji tego, że bywał tu wiele razy. Profesor przypomniał w swoim wystąpieniu, że Podkarpacie odegrało niezwykle ważną rolę w walce o niepodległą Polskę. Tłumaczył, że strajki chłopskie w Rzeszowie i Ustrzykach dały zryw do budowania wolności, tak jak to było na Pomorzu.

Wśród kilkunastu milionów polskich rolników ktoś musiał zacząć i dołączyć do tej wielkiej burzy, która od pół roku trwała już w dużych i mniejszych miastach. I to zrobiliście właśnie tutaj. To Pomorze i Podkarpacie rozpoczęły marsz ku wolnej, lepszej Polsce, którą nadal budujemy - powiedział prof. Jerzy Buzek.

Przewodnicząca sejmiku Województwa Podkarpackiego wręczając odznakę powiedziała: Reforma administracji, wprowadzona przez pana rząd, uczyniła z czterech województw jeden dynamicznie rozwijający się organizm. Dzięki temu możemy śmielej stawać wobec wyzwań XXI wieku. Jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego, dał pan przykład skutecznej pracy na rzecz wspólnej Europy. Mając na uwadze dobro całej Unii, patrzył pan zawsze z troską na ojczyznę i świetnie realizował jej interesy.

Członek Zarządu Województwa Lucjan Kuźniar jest Przewodniczącym Kapituły, która rekomenduje Sejmikowi Województwa kandydatów do tytułu „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”. „Kapituła przeanalizowała związki, jakie łączyły i łączą prof. Jerzego Buzka z Podkarpaciem. Przed laty prof. Buzek był aktywnie zaangażowany i przyczynił się do powstania Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomagał także w ratowaniu rafinerii w Jaśle. Bardzo doceniamy także jego przychylność w Parlamencie Europejskim na rzecz promocji naszego regionu. Bardzo ważne jest dla nas też aktywne zaangażowanie prof. Buzka w prace nad właściwym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku, szczególnie w obszarach bezpośrednich dopłat dla rolników oraz rozwoju obszarów wiejskich”- podkreślał Członek Zarządu Lucjan Kuźniar.

W tym roku odznaką Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego - oprócz prof. J. Buzka – sejmik postanowił uhonorować także kapitana Tadeusza Wronę oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.


Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego