Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.
W dniu 29 maja br. na stadionie sportowym w Górnie planowana jest XIV edycja Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii zachęca do szczepień przeciwko wściekliźnie zwierząt domowych, a w szczególności psów i kotów.

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIV edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość".

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Miniatura artykułuJuż po raz dziesiąty podkarpackie wsie rywalizowały o tytuł tej „najpiękniejszej”. Wszystko za sprawą konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2021”, realizowanego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025. Przy okazji nagrodzono także młodszych laureatów, którzy startowali w konkursie promującym piękno podkarpackiej wsi - „PROW w obiektywie dla szkół”. Doceniono również działalność Kół Gospodyń Wiejskich, które w mijającym roku aktywnie promowały podkarpackie tradycje poza granicami regionu.

Miniatura artykułu

Miniatura artykułu Pierwszy dzień Ekogali w Jasionce zakończył się galą, podczas której marszałek Władysław Ortyl wręczył pamiątkowe dyplomy i statuetki. Otrzymały je osoby oraz przedstawiciele instytucji i samorządów, które zasłużyły się wspierając rozwój targów w ich kilkunastoletniej historii.

 

Miniatura artykułu

 


 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego