Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuJesteśmy dumni, że właśnie ta ziemia wydała na świat wielkiego Polaka – mówił wójt Padwi Narodowej Robert Pluta. To właśnie na terenie tej gminy, a dokładnie w Zadusznikach przyszedł na świat Ignacy Łukasiewicz. Mieszkańcy gminy oddali hołd swojemu wielkiemu rodakowi w dniu jego 200. urodzin.

Miniaturka artykułu

Miniatura artykułuPracownicy urzędu uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakładowa „Solidarność” zorganizowała uroczystości. Urzędnicy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w holu przed salą audytoryjną im. płk. Łukasza Cieplińskiego.

 

Miniatura artykułuW niedzielę 20 lutego mszą świętą w Kościele Farnym rozpoczęły się uroczystości z okazji 41. Rocznicy Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich w Rzeszowie. Mottem uroczystości były słowa św. Jana Pawła II: „Pragnę oddać hołd miłości rolnika do ziemi, bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar, na którym opierała się narodowa tożsamość”.

 

Miniaturka artykułuOficjalna inauguracja „Roku Łukasiewicza” na Podkarpaciu nastąpi 19 marca w Gawłuszowicach. Jest to rocznica chrztu św. Ignacego Łukasiewicza, który odbył się właśnie w tamtejszym kościele. Dziś odbyło się kolejne spotkanie członków Komitetu Honorowego i Komitetu Organizacyjnego.

Miniatura artykułuRusza nabór zgłoszeń do otwartego konkursu w ramach Programu „Podkarpackie – przestrzeń otwarta”. Jego celem jest promowanie marki Województwa Podkarpackiego w kraju i za granicą oraz wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców Podkarpacia. Zgłoszenia będą przyjmowane od 2 lutego. 

 

Konkurs "Podkarpackie - przestrzeń otwarta" edycja 2022

Promuj z nami Podkarpackie!

Departament Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej informuje, że 2 lutego 2022 roku rozpocznie się nabór zgłoszeń do otwartego konkursu w ramach Programu „Podkarpackie – przestrzeń otwarta”, którego celem jest promowanie marki Województwa Podkarpackiego w kraju i za granicą oraz wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców Województwa.

Miniatura artykułuUrząd Marszałkowski wypełnił się pięknymi życzeniami. A wszystko za sprawą dwóch spotkań noworoczno-opłatkowych: pracowników oraz przedstawicieli mediów.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego