Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Ośrodek powstaje przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2, będą w nim poradnie i oddział rehabilitacyjny na 100 łóżek dla chorych z wszystkimi rodzajami schorzeń - między innymi psychoruchowymi i neurologicznymi.
W ośrodku znajdzie się także oddział rehabilitacji kardiologicznej. Budynek jest nowoczesny i zapewni chorym kompleksową opiekę, świetnie wyposażony jest między innymi basen leczniczy. umożliwia system transportu chorych na wózkach, zaś rehabilitanci będą mieć do dyspozycji oszklony korytarz wewnątrz niecki basenowej, który pozwoli im obserwować ruchy pacjentów wykonywane pod wodą. W centrum znajduje się także kriokomora i sala konferencyjna, a sale dla chorych są dwu i trzyosbowe, o bardzo wysokim standardzie.

Budowa centrum kosztowała 62 miliony złotych, z czego 60 procent to środki unijne, resztę wyłożył zarząd województwa podkarpackiego. Budynek został przejęty w 2005 roku, po tym, jak fundacji Caritas zabrakło pieniędzy, by stworzyć w tym miejscu ośrodek rehabilitacyjny.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego