Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

4 lipca w Rzeszowie upamiętniono wielkiego Polaka i Patriotę, którego życie było świadectwem walki o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. Pod pomnikiem Generała Władysława Sikorskiego w Rzeszowie, Przedstawiciele Podkarpackiej Rady do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych złożyli wieniec. Wśród nich nie zabrakło reprezentanta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Kazimierza Rokity – dyrektora Gabinetu Marszałka.

Władysław Sikorski urodził się 20 maja 1881 w Tuszowie Narodowym. Przed I wojną światową był jednym ze współzałożycieli polskich organizacji niepodległościowych. Walczył w Legionach Polskich w trakcie I wojny światowej, potem w nowo utworzonej armii polskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej. W trakcie II wojny światowej został premierem rządu RP na uchodźstwie, Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych i niestrudzonym adwokatem sprawy polskiej na europejskiej i światowej scenie dyplomatycznej. Zginął 4 lipca 1943 w katastrofie samolotu, który rozbił się zaraz po starcie z lotniska na Gibraltarze.
Daniel Kozik
Gabinet Marszałka"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego