Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Podsumowanie rocznej działalności, wymiana doświadczeń, rozmowy o sukcesach, problemach i przyszłości rolnictwa ekologicznego. To tylko niektóre z tematów poruszonych podczas trwającej w Trzcianie Podkarpackiej Konferencji Rolnictwa Ekologicznego. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, wykładowcy, przedstawiciele grup producenckich, rolnicy. Podkarpacie zajmuje czołowe miejsce w rankingu województw specjalizujacyh się w rolnictwie ekologicznym.

„Rolnicy, którzy prowadzą działalność ekologiczną ukierunkowaną na dużą produkcję, narzekają dziś przede wszystkim na bariery administracyjne,z którymi rolnicy nie zawsze sobie radzą, często rezygnujac z działalnosci ekologicznej” - mówi Marian Wójtowicz, prezes Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego."

"Zależy nam na tym, by przybywało nie tylko gospodarstw ekologicznych, ale i polskich konsumentów takiej żywności. 98% naszej żywnosci eksportujemy do krajów unni Europejskiej, ale takze do USA, gdzie nasze produkty są bardzo cenione. Nieco gorzej w tym zestawieniu wypadają mieszkańcy naszego kraju, jednak to także próbujemy zmienć, choćby poprzez edukacje ekologiczną” – mówi Piotr Puchalski, prezes Grupy Producenckiej "Truskawka”.

Konferencję zorganizował Związek Stowarzyszeń Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego