Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska uczciła wraz z władzami i mieszkańcami miasta Dynów. Uroczystości związane ze Świętem Niepodległości zgromadziły w dynowskim Urzędzie Miasta wielu znakomitych gości: ks. dziekana Stanisława Janusza, Radnych Rady Miasta Dynowa z jej przewodniczącym Romanem Mryczko na czele, przedstawicieli lokalnych instytucji oraz szkół przybyłych z Pocztami sztandarowymi.  
Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Sesją Rady Miasta. Wszystkich zebranych przywitał gospodarz Miasta Dynowa, Burmistrz Zygmunt Frańczak. Następnie miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości. Po ich zakończeniu odbył się odczyt referatu na temat długiej drogi Rzeczypospolitej do wolności, który wygłosił historyk dynowskiego LO Mariusz Choma. Kolejnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był bogaty program artystyczny w ramach którego przybyli goście mogli obejrzeć taneczne występy i wysłuchać patriotycznych pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz Dynowskiej Orkiestry Dętej.
 
Na zakończenie uczestnicy obchodów Dnia Niepodległości wzięli udział w mszy świętej celebrowanej w intencji Ojczyzny. Zaraz po niej wystawiono widowisko słowno-muzyczne pt. „Droga do aureoli”, któro widzowie mogli zobaczyć dzięki współpracy z Teatrem „Arka Lwowska” z Lubaczowa w ramach V Dynowskiej Jesieni Teatralnej.
 

Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

Fot. J. Prokop

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego