Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W Krośnie powstał pierwszy w Polsce ośrodek teoretycznego szkolenia lotniczego - Proaviation. Kurs teoretyczny jest niezbędny do uzyskania licencji pilota i przejścia do szkolenia praktycznego. Ośrodek w Krośnie, dzięki specjalnie skonstruowanemu symulatorowi lotów przygotowuje teoretycznie pilotów samolotowych turystycznych, szybowcowych, balonów i samolotów ultralekkich.

Ośrodek uzyskał już niezbędne certyfikaty Urzędu Lotnictwa Cywilnego i już przygotowuje się do rozpoczęcia szkoleń. Pierwsze ruszą w listopadzie, ale młodzi ludzie, zainteresowani lotnictwem mogą już wziąć udział w spotkaniach i rozmowach z doświadczonymi pilotami i instruktorami o tym jak spełniać swoje lotnicze marzenia.

Ośrodek, mieszczący się w popularnym w Krośnie "Mechaniku", który od czterech lat kształci mechaników lotniczych, będzie służył pomocą także szkolnej młodzieży.Dyrekcja szkoły pracuje nad projektem, który pomoże w sfinansowaniu kursów.
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego