Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

RZESZÓW. W czwartek i piątek (16 i 17 lutego) obradowała w Rzeszowie grupa roboczej do spraw współpracy przygranicznej samorządu terytorialnego, działająca w ramach Polsko-Słowackiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Ze strony polskiej jej pracom przewodniczy marszałek Mirosław Karapyta, a ze strony słowackiej Peter Chudik - predseda Kraju Preszovskiego.
Mowa była m.in. o drogach łączących obydwa kraje. Obecnie kilka tras, które mogły temu służyć ma nośność do 7 ton Np. na dawnym przejściu granicznym Jaśliska-Čertižné, z polskiej strony trzeba przebudować 12 kilomentrów drogi, zaś ze strony słowackiej 2,5 km. Inwestycja będzie realizowana w latach 2014-2020. Kolejne dawne przejścia o których była mowa Radoszyce Palota, Ożenna-Nižná Polianka.
- Natomiast drogi Roztoki Górne Ruske Sedlo nie da się przywrócić do ruchu transgranicznego z powodu przepisów ochrony środowiska po stronie słowackiej – wyjaśnił predseda Chudik.
Ponadto podczas spotkania omówiono stan przygotowań do budowy drogi S19.
ac

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego