Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

gospodarka podkarpackaRZESZÓW. Spotkania reprezentantów krajów i regionów, przez które przebiegać będzie Via Carpathia.

 Marszałek województwa podkarpackiego Mirosław Karapyta, przewodniczący Kraju Preszowskiego Peter Chudik oraz poseł Zbigniew Rynasiewicz są organizatorami konferencji „Szlak drogowy Via Carpatia – szansą na wzmocnienie przewag konkurencyjnych wschodnich regionów UE". Konferencja odbędzie się w dniu 30 listopada w godzinach 9.30-15.00 w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Udział w niej weźmą przedstawicieli 39 regionów europejskich, które ma przecinać szlak Via Carpatia (z Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, posłów, senatorów i europarlamentarzystów z województwa.

- Województwo podkarpackie, jako gospodarz dotychczasowych spotkań ministrów ds. transportu oraz miejsce podpisania Deklaracji Łańcuckich, poczuwa się do szczególnej odpowiedzialności za promowanie idei tego szlaku oraz podejmowanie starań ws. jego budowy – informuje Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa. - Uważamy bowiem, że ta droga ma wielkie znaczenie dla regionów, przez które ma przebiegać.

Jak dodaje Wiesław Bek, nie bez znaczenia jest również fakt, że na polskim odcinku Via Carpatia biegnie wzdłuż wschodnich granic UE, w tym w sąsiedztwie z krajami Partnerstwa Wschodniego: Białorusią i Ukrainą. Budowa szlaku drogowego Via Carpatia otwierałaby komunikacyjnie całą Europę na kraje Partnerstwa Wschodniego.

ac

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego