Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

radio rzeszowOnkologia na Podkarpaciu ma 60 lat. W 1952 roku powołano wojewódzkiego inspektora do spraw onkologii w Rzeszowie i utworzono pierwszą poradnię.

Pod koniec lat 70 powstawały ośrodki w Brzozowie, Przemyślu i Tarnobrzegu. Jak przypomniał dr Jan Gawełko, przewodniczący podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego - w latach powojennych w zasadzie jedynymi metodami leczenia były operacje chirurgiczne, dziś zarówno techniki radioterapii jak i chemioterapii są na bardzo wysokim poziomie. Zdaniem naszego gościa - leczenie nowotworów na Podkarpaciu nie odbiega od poziomu krajowego i międzynarodowego, a wyleczalność chorób nowotworowych jest u nas o jeden - dwa procent wyższa niż średnia w kraju.

W Instytucie Muzyki rozpocznie się o godzinie 9 dwudniowa konferencja naukowa "60-LECIE ONKOLOGII NA PODKARPACIU", wezmą w niej udział między innymi konsultanci krajowi z zakresu radioterapii i i chirurgii onkologicznej.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego