Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Zaradne, przebojowe, odnoszące zawodowe sukcesy. Takie są panie, które wzięły udział w pierwszej konferencji „Teraz Kobiety”. W spotkaniu, które miało miejsce w Przeworsku, uczestniczył marszałek Mirosław Karapyta oraz Wicewojewoda Podkarpacki Alicja Wosik.  
 
Rozpoczynając konferencję marszałek Mirosław Karapyta mówił o roli płci w codziennym życiu. Podkreślał, jak trudne jest w przypadku kobiet godzenie życia zawodowego z macierzyństwem i obowiązkami domowymi, ale jak dodał, panie są doskonale zorganizowane i potrafią sprostać wszystkim wyzwaniom.

Pierwsza część spotkania była poświęcona sytuacji kobiet, przede wszystkim tym mieszkającym na Podkarpaciu. Bernadeta Dżugan – organizatorka konferencji – w interesujący sposób omówiła dane statystyczne, które odnoszą się do kobiet. Tomasz Bury – kierownik powiatowego biura ARiMR w Przeworsku – przedstawił panie, które odważyły się i postawiły na własną działalność otwierając cukiernię, firmę wydobywającą kruszywo czy gospodarstwo agroturystyczne.

W drugiej części uczestnicy konferencji mogli wysłuchać dyskusji z udziałem kobiet aktywnych społecznie, które osiągnęły sukces. Wzięły w niej udział Alicja Wosik – Wicewojewoda Podkarpacki, Maria Dubrawska-Lichtarska – Burmistrz Przeworska, Grażyna Pieniążek – Wójt Gminy Gać, Zofia Kalamarz – Przewodnicząca Powiatowej Rady KGW oraz Katarzyna Balawender – Przewodnicząca Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zarzecze.

Panie mówiły o tym jak trudno jest godzić obowiązki zawodowe z rolą matki. Dyskutowały także o tym czy kobietom trudno jest się przebić w świecie polityki, jakimi wartościami należy się kierować robiąc karierę zawodową i polityczną, a także tego jak radzić sobie w sytuacji, kiedy już znajdziemy się na szczycie.

Konferencję zorganizowało stowarzyszenie „Teraz Kobiety” przy współudziale Przeworskiego Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego „ANIME” oraz Urzędu Miasta w Przeworsku i Starostwa Powiatowego.


Monika Konopka
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego